DOPPELHERZ Aktiv Na cholesterol 30 kapsułek zawiera sterole roślinne
certyfikat on-line

DOPPELHERZ Aktiv Na cholesterol 30 kapsułek zawiera sterole roślinne

Producent: DoppelHerz - Queisser

Dostępność: dostępny

Przeznaczenie: Cholesterol

Ocena:

(0 opinii)

Dodaj swoją opinię

Cena:

26,42 zł

Ilość: szt.

paczkomaty 24/7

DOPPELHERZ Aktiv Na cholesterol 30 kapsułek zawiera sterole roślinne


Opis

  • Preparat zawiera lecznicze sterole roślinne obniżające poziom złego cholesterolu we krwi


Działanie

Preparat zawiera naturalne sterole pochodzenia roślinnego oraz kwas foliowy. Produkt przeznaczony dla osób, które chcą obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Udowodniono w badaniach klinicznych, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Zgodnie z wynikami badań obniżenie poziomu „złego” cholesterolu (LDL) obserwuje się po 2-3 tygodniach regularnego stosowania dawki 1,5 – 2,4 g steroli dziennie. Stosowanie wyższej dawki steroli nie zwiększa skuteczności ich działania. W celu podtrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu zaleca się stosowanie co najmniej 800 mg steroli roślinnych dziennie.

Sterole roślinne z uwagi na budowę zbliżoną do cholesterolu – blokują wchłanianie cholesterolu w jelitach. Z tego powodu najskuteczniejsze jest stosowanie preparatu razem z głównymi posiłkami zawierającymi tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (masło, tłusty nabiał, jaja, mięso itd.).

Sterole występują naturalnie w nasionach, olejach roślinnych i niektórych warzywach, jednak w krajach rozwiniętych są spożywane z pożywieniem w ograniczonych ilościach (ok. 150-450 mg dziennie). Natomiast w diecie naszych przodków ich spożycie było znacznie wyższe: na poziomie 1000 mg dziennie.

Kwas foliowy wspomaga metabolizm homocysteiny i utrzymanie jej prawidłowego poziomu we krwi.

Sposób użycia

W celu obniżenia poziomu cholesterolu: 1 tabletka 2 razy dziennie z dużymi posiłkami, popijając wystarczającą ilością wody. W celu utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu (wspomagająco): 1 tabletka dziennie z głównym posiłkiem. Tabletkę można dzielić.
Najlepszy efekt uzyskuje się stosując łącznie ze zrównoważoną i zróżnicowaną dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi. Ponieważ istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju choroby wieńcowej – zmiana jednego z nich (np. obniżenie poziomu cholesterolu LDL) może, ale nie musi, mieć ostatecznego wpływu na rozwój choroby. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplementy diety nie mogą być stosowane w zastępstwie (jako substytut) zróżnicowanej diety.

Skład

Każda tabletka zawiera:

  • Sterole roślinne – 900 mg
  • Kwas foliowy – 100 μg

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl